Автор: footballp Категория: Спорт
Прочетен: 119 Коментари: 0 Гласове:
0

Начало: 14:45 ч. 20.08.11

Арсенал посреща Ливърпул в мач от втория кръг на ангийската Висша лига. Отборът на Арсенал направи 0:0 като гост на Нюкасъл Юнайтед в среща от първия кръг на Премиър лийг, играна пред 46 894 зрители на "Сейнт Джеймсис Парк". Лондонският тим беше по-деен през първото полувреме, но не съумя да отбележи. Жервиньо направи протоворичив дебют - игра силно до 75-ата минута, след като беше изгонен с директен червен картон за спречкване с Джоуи Бартън. Ливърпул не можа да започне по най-добрия начин сезона във Висшата лига. Мърсисайдци стартираха с домакинско равенство срещу Съндърланд (1:1) и трябва да съжаляват, че изпуснаха трите точки, след като направиха доста пропуски, особено през първото полувреме. Попадението за тима на Кени Далглиш бе дело на Луис Суарес. Уругвайският нападател се разписа с глава в 12-ата минута, засичайки центриране от фаул на Чарли Адам. Малко по-рано Суарес стреля над вратата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. Далгиш пусна в титулярния състав четири от новите си попълнения. Освен Адам, в халфовата линия на "червените" действаха Джордан Хендерсън и Стюарт Даунинг, а като ляв бек започна привлеченият от Нюкасъл Хосе Енрике Санчес. Младият Джон Фланаган игра отдясно в защитата, но именно той не покри Ларсон при изравнителния гол на Съндърланд. Двата отбора са изиграли цели 175 сблъсъка помежду си, като Арсенал имат 63 победи, 49 от които като домакин, 47мача са завършили наравно, а Ливърпул имат 65 победи. Новината за Арсенал е, че официално Фабрегас бе привлечен от Барселона, а по-всяка вероятност до мача и Самир Насри ще е напуснал в посока Манчестър, за да подпише с Манчестър Сити. Очаквам Ливърпул да надиграе съперника си и да си спечели трите точки.